banner208

Hendek'te Saç ve Sakal traşına zam geldi...

Hendek'te Son Zam 1 Ağustos 2019 yılında yapılmıştı. İçinde bulunduğumuz coronavirus önlemleri dolayısıyla 3 ay kadar süreyle kapalı kalan berber ve kuaförlerin tarifelerine zam yapıldığı öğrenildi.

HENDEK HABER
Hendek'te Saç ve Sakal traşına zam geldi...

Hendek Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Berberler Fiyat Listesi yapılan yeni düzenlemeyle ile Hendek ilçesinde uygulamaya başlanan yeni fiyatlar da şu şekilde oldu.

Geçen yıl Sakarya Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın yaklaşık yüzde % 25 oranında zam yapılması, vatandaşı isyan ettirmişti.

Bu yıl  Hendek'te Berber ve Kuaförlerin fiyat listesine yapılan zam geçen yılı aratmadı.

2019 yılında gerçekleşen zam sonrasında fiyat listesi bu şekilde olmuştu. 

Geçen Yıl ve bu yılki zamları kıyasladığımızda tarifelerde şu şekilde değişiklik yaşandı: 12 tl olan sakal traşı 15 tl’ye , Kuru Saç Kesim 25 tl den 30 tl’ye artarken saç kesim yıkama ücreti 30 tl den , 35 tl’ye 200 tl olan damat traşı 300 tl’ye artırıldı.

Tüm Ücretlere 3 ile 5 Tl  fiyat artışı yaşanırken, damat tıraşına yansıyan beden 100 tl oldu.

Buna göre  2020 yılı güncel fiyat listesi şu şekilde uygulanacak.

Bu Zamlar ilçelerde uygulamaya alınarak tüm berberlerin aynı tarifeden hizmet sunması sağlanmakta. Yeni Zamların ardından Hendek halkı yaşanan fahiş fiyat artışına tepki göstererek, serzenişte bulundular.

Komşu illerdeki fiyat artışlarının Hendek’teki fiyat artışları kadar yüksek olmaması uygulama bakımından tepki çekiyor.

Diğer bir husus ise Hendek Berberler ve Kuaförler Odasının bu zammı vatandaşlara duyurmadan uygulamaya aldı. Yaşanan zammın berberlere tebliğindeki tarife panosunun, çizergesi 100 tl bedelle berberlere takdim edildiği öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020, 21:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Doru
Kenan Doru - 3 ay Önce

Tabiii kapalı olan günleri çıkartmaları lazım yapıştır zamı yapıştır bu işin sonu nereye gidecek belli .....

Abdulkadir akkuş
Abdulkadir akkuş - 3 ay Önce

Zaten bu berber esnafının vergi sistemini de anlamak zor bakkal üç kuruş kazanıyor berberden çok vergi ödüyor devlet neden berberlere basit usul vergi mükellefi kapsamında tutuyor. Denetlesinler bakkaldan çok kazandıklarını görürler hiç olmazsa ödediğimiz paralardan devlete biraz fayda olur

Ahmet Ökten
Ahmet Ökten - 3 ay Önce

Zaten hendek kadar pahalı bi memleket türkiyede yok

Musa Yüksek
Musa Yüksek - 3 ay Önce

Bu berberler odası azıtmış 1 dosya kağıdı 100 tl ye verilirmi kardeşim bu ne iştir, sonra vatandaşa neden duyurmadan zam yapıyorsunuz üstü kapalı zam derler buna Allaha havale ediyorum sizleri

H.A.kara
H.A.kara - 3 ay Önce

Denetim varmı biz zam gelmedende bizden bu fiyatı alıyorlardı Herkes bi yol tutturmuş gidiyor gerçekten Hendek bazı ilçelere göre pahalı

Eren safa
Eren safa - 3 ay Önce

Herşeye gelen zamların yanında berbere gelen zamları konuşur olmuşsunuz saçma sapan tavırlara girmeyin maaşlara Bi yıl az zam yapılsa etmedik laf bırakmıyorsunuz berbere gelen zammı zor geldi

Salih Kőroğlu
Salih Kőroğlu - 3 ay Önce

Kafami geciyonuz zaten sakal 15 aliyolar 1 senedir

SIRADAKİ HABER