Hendek'te Kut'ül Amare Zaferi kutlandı

Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Kut'ül Amare Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Güncel Haberler 29.04.2019, 16:00 29.04.2019, 16:12
Hendek'te Kut'ül Amare Zaferi kutlandı

Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ardından şehit ve gaziler için Kur'an-ı Kerim okundu. Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, şube müdürleri ve öğrenciler katıldı. Eğitimci Fikri Sevindik yaptığı konuşma Kut'ül Amare Zaferi'nin tarihteki önemine değindi.


Kut'ül Amare Zaferi'nin çok önemli bir değer olduğunu belirten  Sevindik, şöyle konuştu: "Biz yokluğa rağmen karşı tarafın hava, deniz ve kara birliklerine rağmen sadece kara birlikleriyle kat kat güçlü olan düşmanı orada durduruyoruz. Çanakkale cephesi sebebiyle buraya daha fazla yardım yapamıyoruz. General Tauzin esir oluyor, esir olduğu zaman Halil Kut Paşa onu karşılıyor. Gazi Osman Paşa'ya Rus Çarının silahlarını teslim etmesi gibi silahları geriye teslim ediyor ve onu İstanbul'a yolluyor. Bu bizim açımızdan çok önemli bir zaferdir." Program sonunda öğrencilerin hazırladığı Kut'ül Amare sergisini gezen protokol üyeleri emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorumlar (1)
Derya Nur Aslan 3 yıl önce
Bu fotoğraflara baktığımda hiç o dikildiği durduğu oturduğu yeri hak etmeyen eğitimcilerin hala aynı yerlerde olmasını aklım almıyor
17
parçalı az bulutlu