Hendek'te kuralların uygulanması için göreve davet ettiler...

Hendek Salı pazarında alınmayan önlemlerle ilgili olarak Hendek Cumhuriyet Halk Partisi Çarpıcı bir açıklamada bulundu, açıklamada "tüm kamu görevlilerini kuralların uygulanması için göreve davet ediyoruz." denildi. Normalleşme sürecinde uygulamaya alınan ve zaman zaman unutulan uyarılarla ve uygulamalarla vatandaşların kurallara uymaları için kuralların uygulanmasını istediler..

Güncel Haberler 23.06.2020, 22:23 23.06.2020, 22:55
Hendek'te kuralların uygulanması için göreve davet ettiler...

"Covid 19 salgınında görülen kısmi gerileme neticisinde Dünya'nın bir çok ülkesi ile birlikte ülkemizde de kısıtlamalar kontrollu bir şekilde azaltıldı. Ancak gerek medyada gerek çevremizde gördüklerimiz kuralların ciddi şekilde ihlal edildiği yönünde. Bunun neticisinde de rakamlar yeniden yükseldi.

İlçemiz kapalı pazar yerinde de kuralların ciddi şekilde ihlâl edildiğini hem gözlemliyor hem vatandaşlarımızdan şikayet alıyoruz. 

Hepimize sorumluk düşüyor. Salgının yeniden yüksek rakamlara çıkması hem toplum sağlığı hemde ülke ekonomisi açısından ağır sonuçlar doğabilir. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymamanın bir felaket olduğunu artık hepimiz çok iyi biliyoruz. Dileğimiz hiçbir vatandaşımızın zarar görmemesi.

Hendek salı pazarında kuralların uygulanması için göreve davet ettiler...

Bu anlamda başta Hendek Belediyesi olmak üzere tüm kamu görevlilerini kuralların uygulanması için göreve davet ediyoruz."

Nihat BAYRAKTAR 
CHP Hendek İlçe Başkanı

Yorumlar (4)
Osman 1 yıl önce
Belediye oraya göstermelik dezenfekte noktası koymuş bugün alt kapıda içi boştu çıkışı zabıtanın oradan yaptım orasıda boş
Recep Sağlam 1 yıl önce
Bu cezalar şehir merkezinde ve ana artarlerle uygulanır sokak aralarında zaten denetim ve kontrol sokağa çıkma yasağında olduğu gibi olmayacağı için sağlıklı bir uygulama olmayacaktır. Çünkü sosyal mesafe felan yok herkes düz kontak. Bunu mahallemde sokağımda ve çevremde gördüm. Bu uygulamadan sonuç almak için tam saha kontrolü şart bir kısım maske takar bir kısım takmazsa sonuç vasat olur diye düşünüyorum.Milletimiz sosyal mesafeye uymuyor tetbir yok uyulması gereken hiçbir kural ve kaideyi dikkate almıyorlar. Maskeyi böyle kullanıyorlar. Maske çenede. Maske yakada. Maske cebde. Maske çantada. Maske arabada. Maske kolda.Maske gözde. Maske kıçda. Maske elde. Maske dikiz aynasında. Maske enseden. Maske kulakta.Maske bıyıkda olursa corana da ciğerinde olur. Ondan sonrada devlet suçlu olur. Kardeşim sen tetbirini aldınmı hayır niye almadın birşey olmaz dediydim. Bende sana tetbir al dediydim.şimdi sıra imamlarda büyük operasyon ve mutlu son pamuk. Ondan sonra yolun açık olsun.
Hakan Kara 1 yıl önce
Bi dünya işsiz var ver yetkiyi kurallara uymayana bassın cezayı ortada virüs falan kalmaz
Hendek halki 1 yıl önce
Bu kafayla gidersek isimiz cok zor.Denetleyen de yok ceza yazan da yok.Allah yardimcimiz olsun
23
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı