Hendek'te açıkta kıyma çekim hizmeti yasaklandı...

Her kurbanda karşılaştığımız Hijyenik olmayan, Karayolu kenarları ve mahalle aralarında sürdürülen Kıyma çekim hizmetleri bu bayram yapılamayacağı yasaklandığı hususunda uyarıda bulunuldu. Hendek Belediyesi Kurban Bayramında alakasız kişiler tarafından kurulan kıyma makinalarına izin verilmeyeceğini açıklayarak, kıyma çektirme işleminin kasap dışında hiçbir yerden yapılmaması çağrısında bulundu.

Güncel Haberler 27.07.2020, 12:40 27.07.2020, 12:56
Hendek'te açıkta kıyma çekim hizmeti yasaklandı...

Kurban Bayramında alakasız kişiler tarafından kurulan kıyma makinalarına izin verilmeyeceğini açıklayarak, kıyma çektirme işleminin kasap dışında hiçbir yerden yapılmaması çağrısında bulundu.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarını sürdüren Hendek Belediyesi, vatandaşlara uyarılarda bulundu.  Kurban Bayramında vatandaşların mağdur olmamaları adına yoğun bir çalışma içinde olunduğu açıklanırken, “ Kurban etinden kıyma çektirmek isteyen vatandaşlarımızın her türlü hijyen koşuluna uyan kasap esnafımız dışındaki yerlerde kurulan makinalarda kıyma çektirmesi yanlıştır.  Ekiplerimiz tarafından kasap dışında ‘Kıyma çekilir’ yazısı asılarak yapılan bu işleme müsaade edilmeyecektir. İşin uzmanı olmayan kişiler tarafından yılda bir kez kullanılan makinalarda yapılan bu işlem vatandaşlarımız sağlığı açısından risk teşkil etmektedir. Tüm kurallara uyan, gerekli hijyen koşullarını yerine getiren kasaplar her türlü önlemi alarak hazırlıklarını tamamlamıştır. Vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranmasını önem arz etmektedir” denildi.

Yorumlar (1)
HENDEK 1 yıl önce
ŞU ANA KADAR AKLINIZ NERDEYDİ ŞİMDİMİ AKLINIZA HENDEK HALKI VE HİJJEN GELDİ
5
kapalı