Hendek Pazar Yerinde zabıta uygulama yaptı…

Korona virüs kapsamında yeni normale geçilse de bölgemiz Hendek in çeşitli bölgelerinde zaman zaman uygulanan karantinalar, virüsün ilçemize de uğradığı göstermekteydi.

Güncel Haberler 09.06.2020, 17:51 09.06.2020, 17:59
Hendek Pazar Yerinde zabıta uygulama yaptı…

Korona virüs kapsamında yeni normale geçilse de bölgemiz hendek’in çeşitli bölgelerinde zaman zaman uygulanan karantinalar, virüsün ilçemize de uğradığı göstermekteydi. Virüsün yayılımının azaltılması için çok çeşitli önlemler alınmış ve uygulanmaya başlamıştı… Gelen genelgelere uygun pazaryerleri de bu uygulamalardan nasibini aldı.

Her salı günü Hendek kapalı pazar yerinde kurulan salı pazarı girişlerinde pandemi döneminde sosyal mesafe gözetilerek giriş ve çıkışlarında , maske dağıtımı yanı sıra dezenfektan ikram edilerek, vatandaşların pazar yerinde pazarlarını yapmaları sağlanmaktadır. Bu süreçte pazarcılarında üstüne düşen vazifeyi tam anlamıyla yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Belediye Zabıta ekipleri denetimler yaparak, vatandaşın olumsuz durumlarla karşılamaması için önlemler almaya çalıştı.

Hendek Pazar Yerinde zabıta uygulama yaptı…

Hendek Pazar Yerinde zabıta uygulama yaptı…

Hendek Pazar Yerinde zabıta uygulama yaptı…

Hendek Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Hendek salı pazar yerinde rutin denetimlerini sürdürmenin yanı sıra esnafımıza ve vatandaşlarımıza sağlık tedbirleri kapsamında uyulması gereken kurallar hakkında uyarılarda bulundu.Hendek salı pazarında sosyal mesafemizi koruyarak, maske ve hijyen kurallarına uyulması için büyük efor sarfederken pazara gelen vatandaşların rehavete kapılmamalı, tedbiri elden bırak mamaları isteniyor.
 

Yorumlar (3)
Ferhan Gümüş 1 yıl önce
Turgut başkan geldi zabıtaların hareket edebilen yürüyebilen birer kamu personeli olduğunu öğrendik Allah sıhhat afiyet versin hep başımızda kalır inşAllah
Ömer Avlan Tılısba 1 yıl önce
Birde esnafları ziyaret etseler esnaf kendi ürünü hariç ne isterse satıyor hakkıyla o işi yapanı baltalıyor
Hendek halki 1 yıl önce
Keske marketleri de bir dolassalar da fiyatlari gorseler.Isteyen istedigi mali istedigi fiyata satiyor ve zabita da sadece izliyor.