Hendek Kitap Cafe'de sona yaklaşılıyor...

Türkiye'de ilklerin öncüsü olma hedefi ile yola çıkan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden bir büyük hizmet daha hayata geçiyor. Hendek Gençlik Merkezinde kafeterya olarak düzenlenen ve bir süre sonra Sakarya İl Spor Müdürlüğüne devredilen bölümler bir bir hayat buluyor, projenin bir bölümü kitap kafe...

Güncel Haberler 11.03.2020, 14:46 11.03.2020, 14:50
Hendek Kitap Cafe'de sona yaklaşılıyor...

Akıllı telefon uygulamalarının gençlerimizi esir aldığı, okuma alışkanlığının hızla azaldığı; tv ve internet vb. ortamının kontrol edilemez noktalara doğru ilerlediği bir dönemde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir büyük hizmete daha başladı. Kitap Kafe konsepti ile Gençlik Merkezlerinde başlatılan projenin içine kütüphane de dahil edilerek tüm spor tesislerine uygulanılması amaçlanıyor.

Planlama ve yapım aşamasının devam ettiği proje için Dünya Klasikleri başta olmak üzere çok ayrıntılı bir araştırma ile yüzlerce kitap alındı. Kitapların Gençlik Merkezlerine gönderilmesi için Gençlik Liderleri tarafından ayırma işlemlerine başlandı. Kısa süre içinde tüm Kitap Kafeler, zengin bir kütüphaneye dönüşecek.

Projenin bir sonraki aşaması olan Spor Tesisleri ve Öğrenci Yurtlarına birer Kitap Kafe kurulması çalışmaları ise tüm hızı ile devam ediyor. Uygun yerlerin tespiti ve kafe konseptinin planlaması aşamasının ardından kısa süre içerisinde tüm tesislerimiz kütüphane ve kitap kafeye kavuşacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Kitaplar insanı bir şeylerden uzak tutmaz; ancak çoğu şeye yaklaştırır, istediği her şeye yakınlaştırır: geçmişi bugüne, bugünü yarına taşır. Okuyucuyu tarihi olayların kahramanı, tarihi şahsiyetlerin dostu yapar. Gün gelir destan kahramanı Oğuz Kağan'a yoldaş, gün gelir İbni Sina'ya öğrenci yapar; gün gelir yıldızları keşfe gün gelir dünyayı dolaşmaya çıkarır. Her dilden, her milletten yazarın emeğine ortak eder. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Gençlik Merkezlerinde faaliyete geçirdiği kitap kafelerin raflarını süsleyen eserlerle gençleri bu keyifli uğraşın parçası, bu yolculuğun yoldaşı olmaya davet ediyor. Titizlikle seçilen eserler her yaştan ve düşünceden okuyucuyu Gençlik Merkezlerinde çay ve pasta eşliğinde tanış olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Hendek Gençlik Merkezinde De Kitap Kafe faaliyete geçecek…

Yorumlar (2)
Elif Filizli 2 yıl önce
Hendekte kitap cafe olması çok sevindirici
İlknur Eroğlu 2 yıl önce
Nerde acaba kultur merkezi nerede ben yeni tasindim yardimci olur saniz sevinirim
21
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı