banner194

Hendek İlçe Genelinde Kullanılmayan eski binalar yıkıldı

Hendek ilçe genelinde halkın can ve mal güvenliğini tehdit ederek büyük rahatsızlığa neden olan metruk binaların yıkımı devam ediyor.

Hendek İlçe Genelinde Kullanılmayan eski binalar yıkıldı

Korku salan metruk binalar yıkılıyor

Hendek Belediyesi tarafından ilçe genelinde halkın can ve mal güvenliğini tehdit ederek büyük rahatsızlığa neden olan metruk binaların yıkımı devam ediyor.

TESPİTLER YAPILIYOR

Hendek’te çevre halkının şikayet ettiği ve korkuya neden olan metruk binalar Hendek Belediyesi ekipleri tarafından yıkılmaya devam ediyor. Kaymakamlık ve Belediye ekipleri tarafından belirlenen ve yasa gereği sahipleri tarafından yıkılması beklenen ancak yıkılmayan metruk binalar Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yıkılıyor. Yıkım esnasında metruk bina içinde son kontroller yapılıp, bölgede geniş tedbirler alınıyor. Ayrıca yıkım yapılırken oluşan toz içinde tazyikli su kullanılırken, molozlar kamyonlara doldurularak yıkım alanı tertemiz hale getiriliyor.

HUZUR VE GÜVENLİK İÇİN

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “İlçemizde kullanılmayan ve çevresine korku salan, farklı amaçlar için kullanıldığı tespit edilen metruk binalarla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Kaymakamlık tarafından bize ulaşan ya da bizler tarafından tespit edilen binalarla ilgili yapı sahipleri uyarılıyor. Süre sonunda eğer yapı sahibi gereğini yapmaz ise ekiplerimiz tarafında yıkımlar yapılıyor. Mülk sahiplerimizin bu konuda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Hendek halkının huzuru ve güvenliği için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nermin
Nermin - 3 ay Önce

Tarihi eser e çevireceğiniz yerine yıkıyorsunuz hiç yakıştıramadım hendek tarihini bu yapıları yıkarak destekliyorsunuz bu yapılar korunmalı

Kerem Güldeste
Kerem Güldeste - 3 ay Önce

Hendek kültürünü yansıtan bu yapılara yıkmakla hendek'e kötülük yaptığınızı biliyormuydunuz. Oysaki hendek neden taraklı gibi bir alana sahip olmasın yıkmak kolay olan bu binaların restore edilmesi gerektiğini düşünüyorum

SIRADAKİ HABER