Hendek Ekipleri Kış hazırlıklarını tamamladı

Kar yağışında herhangi bir sorun yaşanmaması ve yolların kapanmaması için 7/24 görev yapmaya hazır ‘Kar ve buzla mücadele timi’ kurduklarını söyledi.

Güncel Haberler 16.12.2019, 10:58
Hendek Ekipleri Kış hazırlıklarını tamamladı

HENDEK KAR TİMİ GÖREVE HAZIR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, kar yağışında herhangi bir sorun yaşanmaması ve yolların kapanmaması için 7/24 görev yapmaya hazır ‘Kar ve buzla mücadele timi’ kurduklarını söyledi.

EKİP VE EKİPMANLAR HAZIR

Hendek Belediyesi, olası bir kar yağışında her hangi bir olumsuzluk ve sorun yaşanmaması için personel ve araç parkında hazırlıklarını tamamlayarak kar timi kurdu. İlçe genelinde ulaşımın aksamaması, yolların kapanmaması ve buzlanmaya karşı önlem olarak ekipmanlar tam manasıyla hazır hale getirildi. Ayrıca ekipler olası bir teyakkuz halinde hayata geçirilecek olan acil eylem planı hakkında bilgilendirildi.  Belediye garajında “Kar ve buzla mücadele timiyle” bir araya gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, çalışmalar ve hazırlıklar hakkında bilgiler vererek, personellere yönelik kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

KAR VE BUZLA MÜCADELE FİLOSU

Babaoğlu, “Meteorolojiden gelecek olan kar uyarısı sonrasında hepinize büyük görevler düşüyor. Vakit geçirmeksizin ve mesai gözetmeksizin Hendek halkının olumsuz etkilenmemesi için kar ile mücadele edeceğiz. Greyderlerimiz, dozerlerimiz, kar küreme araçlarımız, yükleyicimiz, kamyon ve tüm iş makinelerimiz şantiyemizde hazır tutuluyor. Kar yağışı başladığı andan itibaren Hendek halkı için gece gündüz demeden, hep birlikte çalışacağız. Hemşehrilerimizin sorun yaşamaması ve olumsuzluklardan etkilenmemesi için kış boyunca mücadele timimiz teyakkuz halinde 24 saat görevini sürdürecek” dedi

İLETİŞİM MERKEZİ

Babaoğlu, “Tüm hazırlıklarımız ve eylem planımız tamamlandı. Hizmet ordumuz ve araç filomuz meteorolojiden gelen uyarı doğrultusunda kar ile mücadele görevine başlayacak. Vatandaşlarımızın kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuz durumları 444 54 03 İletişim Merkezini arayarak ya da 0555 888 54 03 numaralı WhatsApp hattımıza yazarak belediyemize iletebilirler.  Muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla koordineli bir şekilde gelen tüm bilgiler değerlendirilerek müdahaleler yapılacaktır. Tüm personellerimize şimdiden Allah kolaylık versin. Kar bir esaret değil, nimet ve berekettir” diye konuştu.

Babaoğlu olağanüstü mevsim koşullarının göz önünde bulundurularak tüm birimleri içine alan bir kriz masası oluşturulduğunu dile getirdi. 

Yorumlar (3)
Osman 1 yıl önce
Keşke o vakti önce bir de Zeki Çömert parkını yapmaya harça sa ya
Samet Albayrak 1 yıl önce
Naplim hazirlamışsa bunu haber yapsan nolur adam akılli yapın haberinizi bunlar sacma haberler
Yusuf Ayşenur 1 yıl önce
Bastan Hendek Dereköyü unutmazlar İnşAllah bu sene.
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
parçalı bulutlu