Hendek de Öğrencilere Aylık Kitap Okuma Yarışması düzenliyorlar

Şehit Mahmutbey Ortaokulu öğrencileri, "Aylık Kitap Okuma Yarışması" projesi kapsamında aralık ayında okudukları "Hacker Selim" adlı kitabın yazarları Recep Özkul ve Hüseyin Erdoğan ile zoom üzerinden buluştular.

Güncel Haberler 09.01.2021, 21:59 11.01.2021, 10:25
Hendek de Öğrencilere Aylık Kitap Okuma Yarışması düzenliyorlar
© HENDEK HABER

Okulun Türkçe zümresi tarafından  sene başı toplantısında her ay belirlenen kitapların öğrencilere okutularak ay sonunda sınav yapılması kararlaştırılmış ve ekim ayından itibaren bu plan doğrultusunda etkinliklere başlanmıştır.

TOPLAM ON DÖRT KİTAP OKUDULAR

Ekim ayında başlayan proje kapsamında Şehit Mahmutbey Ortaokulu öğrencileri, üç ayda toplam 14 kitap okudular. 5. ve 6. sınıf öğrencileri ekim ayında Eyvah Ödevim Var (Nehir Yarar), Babamın Gözleri Kedi Gözleri (Sevim Ak), Tuhaf Bilimler Akademisi (Şöhret Doğruyol Sağbaş) adlı kitapları; kasım ayında Uçan Sınıf (Erich Kastner), Silgi Ruhu (Şöhret Doğruyol Sağbaş) adlı kitapları; aralık ayında Hacker Selim (Hüseyin Erdoğan&Recep Özkul), Esrarengiz Kelimeler (Almila Aydın) ve Abartma Tozu (Şermin Yaşar) adlı kitapları okudular.

Hendek de Öğrencilere Aylık Kitap Okuma Yarışması düzenliyorlar

7. ve 8. sınıf öğrencileri ise ekim ayında Sisin Sakladıkları (Miyase Serbarut) ve Karaoklar Çetesi - Büyük Macera (Ahmet Şerif İzgören) adlı kitapları; kasım ayında Hazırlıksız (Tolga Gümüşay) ve Şarkını Denizlere Söyle (Sevim Ak) adlı kitapları; aralık ayında ise Kraliçeyi Kurtarmak (Vladimir Tumanov) ve Benim Küçük Dostlarım (Halide Nusret Zorlutuna) adlı kitapları okudular.

HACKER SELİMİN YAZARLARI İLE SÖYLEŞİ

Ekim ayının sonunda ilk sınavlarını olan öğrenciler, proje kapsamında okudukları "Tuhaf Bilimler Akademisi" ve "Silgi Ruhu" adlı kitapların yazarı Şöhret Doğruyol Sağbaş ile 5 Aralık Cumartesi günü zoom üzerinden canlı olarak buluşmuşlardı. Öğrenciler, 9 Ocak Cumartesi günü ise aralık ayında okudukları "Hacker Selim" adlı kitabın yazarları Recep Özkul ve Hüseyin Erdoğan ile buluşma fırsatı yakaladılar. Yazar Recep Özkul ve Hüseyin Erdoğan tarafından gerçekleştirilen kitap okuma sevgisi kazandırılmasına yönelik kısa bir sunumunun ardından öğrenciler, okudukları kitap ve yazarlık serüveni hakkında merak ettikleri konulara cevap aradılar. 

Oldukça keyifli geçen ve moderatörlüğünü Türkçe Öğretmeni Zeliha Duman'ın yaptığı söyleşiye yoğun katılım olurken, Türkçe zümresi tarafından öğrencilerimize bu tür buluşmaların yıl boyunca devam edeceği sözü verildi.

Yorumlar (0)
16
hafif yağmur
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı