Hendek de bu sokak her yağmurda bu hale dönüyor

İlçemiz Hendek Muammer Sencer Caddesine paralel inen Kemaliye Mahallesi 606. sokak yani Hendek Belediyesi nin bir arkasındaki sokak, her yağmurda biriken yağmur sularını toplayarak, 612. Sokağın bu hale gelmesine neden oluyor.

Güncel Haberler 07.07.2021, 12:20 07.07.2021, 14:32

İlçemiz Hendek Muammer Sencer Caddesine paralel inen Kemaliye 606. sokak yani Hendek Belediyesi nin bir arkasındaki sokak, her yağmurda biriken yağmur sularını toplayarak, 612. Sokağın bu hale gelmesine neden oluyor.

Yoğun yağan sağanak yağışların ardından bir çok noktada su baskınları yaşanıyor, yollarda kaymalar, kanallarda tıkanmalar yaşanmakta.

Geçmişte bu alandan aşağıya Ali Gaffar Okkan Caddesi Kesişimindeki 612 Sokağa biriken sularla ilgili çalışma gerçekleştirilerek çözüme kavuşturulmuştur.

Kırsal alanlarda hayatı olumsuz etkileyen yoğun sağanak yağışların, ilçe merkezinde altyapı eksikliklerinin giderilmesini isteyen bölge esnafı, her yağış ardından bu alana biriken suların gidecek yer bulamaması dan şikayetci.

Hendek PTT binası , Hendek TELEKOM Binası gibi birçok stratejik öneme sahip binalarında bu cadde üzerinde bulunması yaşanabilecek bir su baskınlarının önüne geçilmesini isteyen cadde sakinleri Her yağan yağış sonrasında, dalgıç pompalarla sokakta biriken suyu tahliye ettiklerini dile getiren, bu sokakların Hendek’in göbeğinde bu halde olmasına sitem ederek, yetkililerin gerekli altyapı ve su giderlerini bir an önce yapmalarını istiyorlar.

Yorumlar (2)
Osman 5 ay önce
Burası başkanın da kendi dediği gibi eski evinin oralar işte herkes görsün Başkan kimseye haksızlık etmiyor hendeğe hizmet yapmıyorsa kendi sokağına da yapmıyor şimdi kendi sokağına da yapsa diğer sokaklarada yapması gerekir idi o yüzden başkanı tebrik ederim haksızlık yok hiç bir yere yapmıyor
HAKAN 5 ay önce
YAHU BU ALTYAPILARI GÖSTERMELİK Mİ YAPIYORLAR BU BAŞA GELEN İNSANLAR.?ORAYI BURAYI KAZDINIZ HER TARAFI İNŞAT ALANINA ÇEVİRDİNİZ.Bİ BORU DÖŞÜYORSUNUZ.2 GÜN SONRA TIKANIYOR.DÖŞEYİN KAZIN BÜYÜK BİRŞEY. 30-40 YIL İHTİYAÇ OLMASIN.AMA YAPARLARMI.CEBE NASIL İHALEDEN PARA İNDİRECEKLER.