Hendek de belediye den yapılandırma kolaylığı...

Hendek de kuruma borcu bulunan mükelleflerin belediyeye gelerek ya da e-belediye üzerinden 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapması halinde borçlarını yapılandırılabileceğini hatırlattı.

Güncel Haberler 17.12.2020, 14:58 17.12.2020, 15:10
Hendek de belediye den yapılandırma kolaylığı...
© HENDEK HABER

HENDEK BELEDİYESİNDEN YAPILANDIRMA KOLAYLIĞI

Hendek Belediyesi, kuruma borcu bulunan mükelleflerin belediyeye gelerek ya da e-belediye üzerinden 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapması halinde borçlarını yapılandırılabileceğini hatırlattı.

Hendek Belediyesi, 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunun yürürlüğe girmesinin ardından vatandaşları borç yapılandırma konusunda bir kez daha uyardı. Yapılan açıklamada, “Belediyemize borcu bulunan mükelleflerimiz, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Teknik Hizmetler Binasında bulunan (Kapalı Pazar yeri) Gelirler Servisine başvurarak ya da e-belediye üzerinden borçlar yapılandırılabilecektir. Mükellefler web adresi üzerinden belediyemize gelmeden borçlarını yapılandırıp, dilerseler ödeme yapılabilecekler. Vatandaşlarımız Online olarak Sicil,TC Kimlik veya Vergi Numarası ve belirledikleri şifre ile giriş yaparak başvurularını yapabilecek. Kanuna göre peşin ödemelerde borçların gecikme cezası ve faizleri silinecek, bunun yerine Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplama yapılacak. Ayrıca  yapılan Yİ-ÜFE hesaplaması üzerinden yüzde 90 indirim uygulanacaktır. Ayrıca 6, 9, 12 ve 18 taksitle borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.” denildi.

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)
14
kapalı
Namaz Vakti 18 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı