Hendek D-100 karayolunda hummalı çalışmalar…

Kış mevsiminden ilkbahara geçtiğimiz şu günlerde, kışın izleri yavaş yavaş siliniyor. Hendek ilçesini ikiye bölen D-100 karayolu üzerinde, yağışlı havalarda yaşanan çamur ve toprak birikintilerinin toza dönüşmesi için temizlik çalışmalarına başlandı.

Güncel Haberler 04.04.2019, 17:48 05.04.2019, 00:06
Hendek D-100 karayolunda hummalı çalışmalar…

Yaz aylarında, kıştan kalan, toprak toz birikintiler, yol kenarında bulunan birçok su kanalını yağışlar sonrasında tıkıyordu, tıkanan su giderleri neticesinde, yolun orta ve çevresinde su birikintileri oluşmaktaydı. 
 
Yol çevresinde toplarlanan, toprak çamur birikintiler, karayolu yetkilileri tarafından temizlenerek, bulundukları alandan kaldırılıyor. Çalışmaların sürdüğü D-100 karayolunda çalışma levhalarıyla sürücüleri uyaran çalışanlar, yaz aylarının yaklaştığını belirterek yollardan toplanan toprak birikintilerinin kazalara ve çeşitli olumsuz durumlara sebebiyet vermemesi için çalışmalarını itina ile sürdürmekte olduklarını dile getirdiler. 
 
Çalışanların zaman zaman çalışmaları sırasında herkesi tehlikeye sokabilecek Işık ihlalleri ile karşı karşıya geldiklerini belirterek, sürücülerin, kavşak ve yol bölümlerinde yer alan ışıklara riayet etmediklerini belirtiler.


 

Yorumlar (0)
23
kapalı