Hendek Berber ve Kuaför Esnafı Kepenk Kaldırıyor, Belediye Destek verecek...

Tüm ülke genelinde alınan önlemler kapsamında kapatılan berberler Hendek’te de 11 Mart Pazartesi itibariyle berberler randevu sistemiyle geniş güvenlik önlemleriyle hizmet vermeye başlayacak.

Güncel Haberler 06.05.2020, 22:29 06.05.2020, 22:50
Hendek Berber ve Kuaför Esnafı Kepenk Kaldırıyor, Belediye Destek verecek...

Tüm ülke genelinde alınan önlemler kapsamında kapatılan berberler Hendek’te de 11 Mart Pazartesi itibariyle berberler randevu sistemiyle geniş güvenlik önlemleriyle hizmet vermeye başlayacak. Belediye uzun süredir kapalı olan berberlerin korona virüs önlemlerini hafifletmek amacıyla, dükkanlarının dezenfekte edilmesi ve berberlerde kullanmaları için maske dağıtımında bulunacağını açıkladı. 

Hendek’te 105 berber ve kuaför esnafının yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı babaoğlu tümünün dezenfekte yapılacağını ve esnafa maske dağıtılacağını duyurdu.

hendek'te berberler kepenk açıyor

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Coronavirus tedbirleri kapsamında kapalı olan berber ve kuaför esnafı 11 Mayıs Pazartesi günü yeniden hizmet vermeye başlayacak. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 105 berber ve kuaförler esnafının işyerlerinin belediye tarafından dezenfekte edilerek, bu esnafa maske dağıtımı yapılacağını duyurdu. Esnafın yanında olduklarını söyleyen Başkan Babaoğlu, dayanışma içinde bu zor sürecin elbirliğiyle alacağını söyleyerek, hem esnafı hem de vatandaşları uyardı.

hendek dezenfekte ekibi

KURALLARA UYALIM

Babaoğlu, “Berber ve kuaför esnafımızın işyerleri belediyemiz tarafından dezenfekte edilecek, ayrıca esnafımıza maske verilecektir. Sosyal mesafe kuralı ve maske kullanım kuralına uyup, hijyene önem vermeye devam ederek, etkin bir denetim ve uygulama ile bu süreci hızlı bir şekilde atlatacağız. Vatandaşlarımızdan da kuralların uygulanması adına esnafımıza yardımcı olmalarını bekliyoruz. Halkımızın sağlığını çok önemsiyoruz. Asla tedbiri elden bırakmayalım. Randevu sistemiyle hizmet verecek esnafımıza hayırlı işler diliyorum” dedi.

Dezenfekte işlemi 7 Mayıs Perşembe gününden itibaren Hendek Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası işbirliğinde başlayacak.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)