banner194

Hendek Belediyesi Soruşturmalar ile ilgili açıklama yaptı

Hendek'te geçmiş başkan ve yönetimleri ile ilgili sürdürülen çalışmalarla ilgili Hendek Belediyesi ‘Soruşturma’ haberleri üzerine açıklama yapılması gereği duydu.

Hendek Belediyesi Soruşturmalar ile ilgili açıklama yaptı

BASIN AÇIKLAMASI                                                                                                09.08.2019

"Belediyemizle alakalı olarak son günlerde basında çıkan, ‘Soruşturmahaberleri üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına intikal eden taşınmaz satışları ve imar uygulamalarıyla ilgili olarak müfettişler tarafından inceleme yapılmış, İçişleri Bakanlığı tarafından bazı eski başkanlar, eski encümen üyeleri, eski meclis üyeleri, daire müdürleri ve çalışanlar hakkında soruşturma izni verilmiştir.

4 yıl önce İlçe Başkanlığım döneminde, hukukçularımızın incelemesi sonrasında dönemin meclis üyeleriyle beraber hareket ederek, herkesin malumu üzerine bahse konu iddialarla alakalı şikayet tarafımızca yapılmıştır. Gelinen noktada Hendek Belediye Başkanlığı olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmaya, suçtan zarar gören olarak müşteki sıfatıyla 08 Ağustos 2019 tarihi itibariyle müdahil olmuş bulunmaktayız.

Anayasamızda, ‘Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar, kimse suçlu sayılamaz’ hükmü yer almaktadır. Şüphesiz ki; kanunu ve vicdani sorumluluk gereği bazı personellerimizin de yer aldığı soruşturma kapsamında hukukun vereceği karar suçlu ve suçsuzu belirleyecektir. Hemşerilerimizin bizlere olan emanetine toz dahi kondurmayacağımızın özellikle bilinmesini isteriz. Bu bağlamda çalışanlarımızla ilgili de gerekli incelemenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

İnancımız, vizyonumuz ve görevimiz gereği Hendek halkının yani kamunun yararına aykırı hiçbir iş ve işleme onay vermemiz mümkün değildir.


Dün olduğu gibi yarında açık, şeffaf, adil ve adaletli; yönetim anlayışımızdan ödün vermeden, milletimizin hak ve hukukunu en iyi şekilde korumaya devam edeceğiz.

Hendek halkının 31 Mart mahalli idareler yerel seçimlerinde bizlere emanet ettiği bu kutsal görevde, tüm enerji, birikim ve çabalarımızı Hendek’i geleceğe taşımak adına kullanıyoruz. Tek düşünce ve hedefimiz bizlere güvenerek iş başına getiren Hendek halkının en iyi hizmeti alması, projelerimizle ilçemizin yaşam kalitesinin artmasıdır."

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurettin
Nurettin - 8 ay Önce

Salman dade güreşlerine gidiyorum, birde bakıyorum ne göreyim ortalık reklam panolarıyla çevrilmiş, güreşlere sünnet merasimlerini kendi yandaşlarını reklam etmekle uğraşan bir başkan çok gitmez. O reklamlarla ilgili hendek de kime bilgi verdiniz reklam verebilirsiniz diye, sadece yandaşlarınızamı bilgi verdiniz hattta vermeden mi yapıştırı verdiniz. He unutmadan diyeyim belediyenin tüm kaymaklı işleri yandaş esnaflara veriliyor, Ramazan sıra dükkanları açılır, açılmaz ne kura ne duyuru şıp die kiralandı gösterilir, bu ne lahanası gürcü lahanası mı dolabı mı, eyy babaoğlu esnaf uyumuyor. Ben esnafım bu yaptığınız ayrımcılıkları kınıyor ve halkın görmesi için buraya yazıyorum silmeyin sildirmeyin, Bizim Turgut bu böyle olmuyor bilesinnnnn

Cagatay
Cagatay @Nurettin - 8 ay Önce

Aynı zamanda beyaz masayı laf etti oraya başka 2 abimizi getirdi belediyede uzun yıllardır calısan doğru neyse sonra 2 söför aldı turgut bey o aldığı söförler için acaba belediye de söför yok muydu yada neden duyuru yapılmadı belki başka issiz kardeşlerimiz vardı o görevi daha iyi yapacaktı hiç iş alım duyurusu yapılmadı belediyede söför var mı diye araştırılmadı direk açıktan kundura dan alındı siz anladınız hendek halkı

Çağatay
Çağatay - 8 ay Önce

Belediye osman g. İsimli kişiyi stadın oradaki tadilat ı için şikayet ediyor belediye de üst düzey başkan yardımcısı zabıtaya talimat veriyor o osman g. M.. kafe bizim çocuk izni bugün çıkacak siz şey yapmayın diyor bu mu turgut un adaleti?

Zafer Arinel
Zafer Arinel - 9 ay Önce

Eh Adalet tecelki etsin de, gerisi kolay. Ama oturulamiyacak binalara, kontrol etmeden iskan verilen binalarin durumunu da göz .önünde tutunuz. Yolsuzkuk diz boyu. Binaya iskan cerikdi. Itidazim üzerine 32 acil, yapilmasi, 32 de 2 iku sene icinde yapilmasi dereken hatalar buldular ve mühürlediler. Bastan nerdeydiniz.

SIRADAKİ HABER