Hendek Arama kurtarma ekipleri deprem bölgesinde

Hendekli gönüllerden oluşan Sakarya Arama Kurtarma Ekibinin ( SAKE ) arama kurtarma çalışmalarına destek vermek amacıyla İzmir’e yola çıktılar.

Güncel Haberler 31.10.2020, 09:32 31.10.2020, 09:41
Hendek Arama kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
© HENDEK HABER

BAŞSAĞLIĞI

Ege Denizi'nin İzmir Seferihisar açıklarında 6,6 büyüklüğündeki depremde İzmir ve çevre illerde yıkıma neden oldu. Depremin ardından AFAD’tan gelen açıklamaları ve gelişmeleri takip eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için taziye mesajı yayınladı. Acınız acımızdır diyen Başkan Babaoğlu, “ Rabbim depremzedelerimizin yardımcısı olsun. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Başka can kaybının olmaması için dua ediyoruz” dedi

2 ARAÇ VE 12 PERSONEL

Ege’de meydana gelen deprem sonrasında AFAD’ın bölgeye destek çağrısı ile vakit kaybetmeden hazırlıklarını tamamlayan SAKE, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun desteği ile birlikte arama kurtarma çalışmalarına destek vermek amacıyla 2 araç ve 12 personel ile Hendek’ten bölgeye hareket etti.Ekibi uğurlayan Babaoğlu,  “Allah hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
4
açık