Hayat Hendek’in derelerin de temizlik seferberliği başlattı...

İlçemiz Hendek de bir süre önce kurulan Hayat Arama Kurtarma Derneği bu hafta sonunu derelerde çöp toplayarak geçirdi.

Güncel Haberler 14.06.2021, 12:42 14.06.2021, 18:08
Hayat Hendek’in derelerin de temizlik seferberliği başlattı...
© HENDEK HABER

İlçemiz Hendek de bir süre önce kurulan Hayat Arama Kurtarma Derneği bu hafta sonunu derelerde çöp toplayarak geçirdi.

Hendek Yarıca Mahallesinden başlayan temizlik çalışmaları, Kalayık Mahallesi yönünde sürdürülürken, Minik Hayat Ekibide çalışmalara eşlik etti.

Derelere atılan çöplerin su kaynaklarına ve çevreye vermiş olduğu zararı bertaraf etmek üzere başlatılan çalışmalarda, toplumun dereye çöplerini atmamaları için farkındalık çalışması yürüten 21 kişilik gönüllünün katılımlarıyla gerçekleşti.

Düzenlenen ekitlinlikte Hayat Arama Kurtarma Dernek üyeleri paçaları sıvayıp dere içlerinde ve dere çevrelerinde çöp toplama etkinliğinde bir araya geldi.

Gerçekleştirilen etkinlikte derenın bir bölümünden 16 çuval çok çeşitli çöp , plastik atık, cam şişe, metal ve benzeri çöpler çıktı. Çuvalara doldurmak suretiyle toplanan çöpler ardından, araçlarla çöp toplama merkezine sevk edildi.

Hayat Arama Kurtarma Dernek yöneticileri bölge bölge bu faaliyetlerini sürdürecek lerini dile getirirken bölgeye çöp atanların çöplerini atmamalarını istediler.

Yorumlar (2)
Zafer kaya 8 ay önce
Merhaba arama kurtarma derneğinden Zafer kaya ben lütfen cöplerimizi doğaya bırakmayalım temizlemek çözüm değil çözüm atmamak gittiğimiz her yerden cöplerimizi geri getirim çöp toplama merkez ve kovalara atalım
Dr Nihal 8 ay önce
Çocuklar mikroplardan en çabuk etkilenen kişilerdir bu nedenle maske takmanızı önerirdim böyle alanlarda çocukların büyük risklere açık hale gelmesi özellikle dere kenarlarında bu denli bulunmaları örnek alınacak bir tutum değildir.
0
hafif kar yağışlı