banner194

Tarım sektörü temsilcileri orada buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 32. Söğütlü Festivali’nde tarım sektörü temsilcileri ve çiftçiler ile bir araya geldi. Söğütlü Festival Alanında gerçekleşen organizasyonda AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve çok sayıda vatandaş da yer aldı. 

Tarım sektörü temsilcileri orada buluştu

Sakarya Sektörel Zenginlikle Büyüyor 

32. Söğütlü Festivali ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Tarımın büyümesinde sanayi üretim kapasitemizde yaşanan gelişmelerin de payı var. Tarımda yaşanan gelişme sanayi ve turizm girdilerini de direkt olarak etkiliyor. Şehrimizde birbirine müspet katkılar sunan iç içe bir sistem oluşmuş durumda. Bu zenginlik tüm sektörlere olumlu yansıyor” dedi.

İşinin Ehli Çiftçiler Ödüllendirildi

Festival alanında beraberindeki heyet ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, tarım ve hayvancılık sektörü temsilcileri ile yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Hayvan yetiştiriciliği alanındaki son teknolojik gelişmeleri de uzmanlardan dinleyen heyet daha sonra belirlenen yetiştiricilik kriterlerinde dereceye girmeye hak kazanan çiftçilere ödüllerini takdim etti. Başkan Toçoğlu tarım, hayvancılık ve süt festivalinde belirlenen kriterlere göre yetiştiricilik alanında dereceye girmeye hak kazanan sektör temsilcilerine tebriklerini de iletti. 

Tarımda Göstergeler İstenen Seviyede

32. Söğütlü Festivali ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Başkan Toçoğlu, “Bugün değerli şehir protokolü üyelerimizle 32.’si düzenlenen Söğütlü Tarım, Hayvancılık Ve Süt Festivalindeyiz. Bu festival bir anlamda şehrimizin ne denli büyük bir zenginliğe sahip olduğunu da gösteriyor. Tarımsal üretim çeşitliliği başta olmak üzere, tarımda yeni teknolojilerin yetiştiricilik süreçlerine dahil edildiği profesyonel bir yaklaşım izleniyor. Her geçen sene sektördeki bu büyük gelişmeyi festival aracılığıyla tecrübe ediyoruz. Burada bulunan çiftçilerimize de söyledim: biz yerel yöneticiler olarak tarımda göstergelerin daha da olumlu bir seviyeye ulaşmasından yanayız. Bu konuda bildiğiniz üzere kısa süre önce Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığını kurumsal yapımıza dahil ettik. Böylece üreticilerimizle ilişkilerimizi ve iletişimimizi daha profesyonel bir seviyeye de taşıdık” diye konuştu.


Tarım Her Sektöre İtici Güç Oldu

Toçoğlu, “Sakarya tarım şehri olarak nitelendirilebiliyor. Ancak aynı zamanda tarımda kullanılan yeni teknolojiler, üretilen sanayi ürünlerimiz ve ekipmanlarımız vesilesiyle daha da ileri bir seviyeye taşınıyor. Yani tarımın büyümesinde sanayi üretim kapasitemizde yaşanan gelişmelerin de payı var. Tarımda yaşanan gelişme sanayi ve turizm girdilerini de direkt olarak etkiliyor. Şehrimizde birbirine müspet katkılar sunan iç içe bir sistem oluşmuş durumda. Bu zenginlik tüm sektörlere olumlu yansıyor. Festival vesilesiyle yerli üretimin kullanılması, yerli üretim teknolojilerinin gelişmesi, kısacası sektörün daha da güçlendiğini görmek bizi ayrıca memnun etti. Çiftçilerimize bu organizasyonun hayırlı olmasını diliyorum. Allah çalışmalarını kolaylaştırsın; kendilerine bereketli mahsuller diliyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Toçoğlu daha sonra festival alanında bulunan stantlarda yetkililerden bilgiler aldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER