Ünlü tiyatro sanatçısı Hendek'te

Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda bugün ortaokul ve lise öğrencilerine dönük olarak madde bağımlılığı konulu profesyonel oyunculardan oluşan bir tiyatro gösterimi yapıldı.

EĞİTİM 12.12.2014, 16:42 15.12.2014, 13:08
Şu sıralar TRT 1’de yayınlanan Seksenler dizisinde Gazanfer rolünü canlandıran ünlü tiyatro yönetmeni ve sanatçısı Abdullah Şahin yönetimindeki Nokta Tiyatro ekibi bugün Hendek’te gençler için sahne aldı. Gençlere madde bağımlılığının başlangıcı, madde kullanımının getirdiği psikolojik ve ahlaki yıkım ile bundan kurtulma noktasında ailenin rolünün anlatıldığı oyun 10.00, 13.00 ve 15.00 olmak üzere üç seansta sahnelendi.   

 

Milli Eğitim Müdürlüğü, Hendek Kaymakamlığı ve Nokta Tiyatro işbirliğiyle yapılan gösterimde arkadaşı üzerinden uyuşturucu batağına saplanan, ancak sonrasında yaşadığı ahlaki ve psikolojik yıkımla pişman olan bir genç kızın ailesine sığınması ve ailesinin ona yardım elini uzatması anlatıldı. Tiyatro oyunu gençlere madde bağımlılığının sonuçlarını usta bir dille anlatırken bazen güldürü ögeleriyle dikkat çekti bazen de hüzünlendirerek durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

 

Her seansına 300 öğrencinin katıldığı gösterim toplamda 900 öğrenci tarafından izlenmiş oldu.

 

Usta sanatçı ve yönetmen konuya ilişkin olarak Hendek Haber’e konuştu. İşte tiyotrodan kareler ve o söyleşimiz; 

Yorumlar (0)
23
az bulutlu