Üniversite İngilizce 5 yeni bilimsel dergi çıkardı…

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) 5 yeni uluslararası dergi çıkarmaya başladı. 6 aylık periyotlarla yayınlanacak dergiler birçok konu yer almakta

EĞİTİM 20.01.2021, 10:31 20.01.2021, 10:39
Üniversite İngilizce 5 yeni bilimsel dergi çıkardı…
© HENDEK HABER

SUBÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğü çatısı altında 5 uluslararası bilimsel dergi yayın hayatına başladı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ( SUBÜ ) Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğü ( BİYAK ) çatısı altında 5 uluslararası bilimsel dergi yayın hayatına başladı. Dergiler arasında ‘Tarımsal Biyoteknoloji Dergisi’, ‘İşletme ve Ticaret Dergisi’, ‘İnovatif Sağlık Uygulamaları Dergisi’, ‘Zeki Sistemler Araştırmaları Dergisi’ ve ‘Turizmde Yeni Trendler Dergisi’ yer alıyor. Hakemli ve açık erişimli olacak dergiler e-dergi olarak web adresinde 6 ayda bir yayımlanacak.

BİYAK tarafından yayın süreçleri daha sistematik ve hızlı bir şekilde işletilerek bilimsel yayınlardan memnuniyeti arttırmak hedefleniyor. Bununla birlikte güncel bilim ve teknolojideki gelişmeleri dünya çapında daha hızlı bir yayın modeli olarak yaymak ve SUBÜ bünyesinde yayınlanan bilimsel çalışmaların görünürlüğünü, bilinirliğini, etkisini ve kalitesini üst noktalara çekmek de temel amaçlar arasında yer alıyor. 2021 yılında ‘Deniz ve Mühendislik Teknolojisi Dergisi’ ile ‘Egzersiz ve Spor Bilimleri Araştırmaları Dergisi’nin de yayın hayatına başlaması planlanıyor.

Yorumlar (0)
5
kapalı