Sakarya genelinde lider iki okulda Hendek'ten çıktı

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri 2018´de saha ziyaretine kalma başarısı gösteren Sakarya genelindeki iki okulda Hendek’ten çıktı.

EĞİTİM 28.05.2018, 12:23 28.05.2018, 12:28
Sakarya genelinde lider iki okulda Hendek'ten çıktı

Hendek İmam Hatip Ortaokulu ve Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bakanlık Değerlendirme Heyeti’nce ziyaret edildi.
Özgün ve modern

Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında 6.sı düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında ödül başvuru raporları değerlendirildi.

2 ayrı çalışma

Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından Hendek İmam Hatip Ortaokulu “Eğitim İle Erdemli Davranışlar Edindirme (e-edep ),  Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Kodlamayı Somutlaştırma Materyallerin Tasarımı” isimli çalışmalarıyla saha ziyaretine kalma başarısı gösterdiler.

Bilgi aldılar

Bu vesile ile saha ziyaretlerini gerçekleştirmek ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek amacıyla ilçeye gelen Bakanlık değerlendiricilerinden oluşan heyet, yapılan çalışmaları yerinde uygulamasını inceleyerek söz konusu çalışma hakkında bilgi aldılar. Okul idaresi, öğretmenler, öğrenci ve veliler ile görüşülerek projeler değerlendirildi.

Müdürden teşekkür

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Hendek ilçemizdeki 2 okulumuzun başarısıyla gurur duyduklarını belirterek, başarıda emeği geçenleri tebrik etti.

Yorumlar (1)
Kamil 3 yıl önce
Ama, Hendek ve Sakarya yurt genelinde başarı sıralamasında Türkiye 54 üncüsü.
Biriniz bize bunu izah etsin.
Öyle göstermelik ödül verme ile bu işler olmuyor.
Bunlar, başarısızlığı kamufle etme çalışmaları.
Olmuyor, yapamadınız. Türk Milli eğitim sistemini darmadağın ettiniz.
25
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı