Misafir öğrencilerle kahvaltıda biraraya geldi

Hendek Mustafa Asım İlkokulunda 1 Ağustos 2016 itibari ile başlayan projede Kazimiye, Sümbüllü ve Karadere Mahalleleri pilot mahalle olarak seçilmiş ve buralarda yapılan alan taraması sonucu öğrenciler belirlenmiştir.

EĞİTİM 25.08.2016, 23:05 25.08.2016, 23:33
Misafir öğrencilerle kahvaltıda biraraya geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Uluslararası Çalışma Örgütü  (ILO) nün ortak projesi olarak gerçekleştirilen Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çocuklarının Eğitimi Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bu sene Mustafa Asım İlkokulu’nda gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında Güneydoğu illerinden gelen tarım işçilerinin çocukları tespit edilip, çocuk işçi olmalarının önlenmesi ve öğrencilerin okullaşmaları sağlanıyor.

Hendek Mustafa Asım İlkokulunda 1 Ağustos 2016 itibari ile başlayan projede Kazimiye, Sümbüllü ve Karadere Mahalleleri pilot mahalle olarak seçilmiş ve buralarda yapılan alan taraması sonucu öğrenciler belirlenmiştir. Projenin okullar açılana kadar devam etmesi planlanmaktadır. Çocukların eğitim öğretim süreci boyunca ulaşım kırtasiye ve yemek ihtiyaçları proje kapsamında karşılanmaktadır.Proje kapsamında Hendek Kaymakamı Sayın İdris AKBIYIK 25.08.2016 Perşembe günü Mustafa Asım İlkokulunda çocuklarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sabri DOĞAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Öcal DANYERİ, İlçe Yazı İşleri Müdürü Sayın Ersel DEDE, okul müdürü ve öğretmenler de katıldı. Kahvaltı sırasında çocuklarla sohbet eden Kaymakam Bey bir sorunları olup olmadığını, projeden memnuniyetlerini her öğrenciye sordu. Kahvaltı sonrasında ise protokol üyeleri tarafından çocuklara kırtasiye malzemelerinin dağıtımı yapıldı. 

Yorumlar (0)
14
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı