Hendek’te orman haftasının en renkli mekanı fidanlık oldu

Orman Haftası dolayısıyla Hendek’te faaliyet gösteren  Hendek Orman Fidanlık şefliği okul öğrencisi öğrencilerini ağırladı. 

EĞİTİM 29.03.2019, 22:23 30.03.2019, 03:53
Hendek’te orman haftasının en renkli mekanı fidanlık oldu

Ormanların oluşumunda birçok bitkinin doğal ve çok çeşitlilik gösterdiği fide ve fidanların tohumdan fidan üretiminin yanı sıra çevremizde bulunan ormanların yararları ve korunması hususları gibi bir çok bilgiyi okul öncesi öğrencilerine anlatıldığı mini ders ve etkinliklerle öğrenciler fidanlıklarda yeşilin keyfini çıkardılar.

Fidanlığı ziyarete gelen minik öğrencilere tohum ekimi yanı sıra fidan dikim uygulamaları yaptırılarak , fidanlıkta sürdürülen çalışmalar yerinde anlatıldı. Fidanlık da yer alan seraların, sulama göletlerinin ve dikili fidan alanlarının gezilmesinin ardından minik öğrencilere günün anlam ve önemine istinaden küçük birer fidan hediye edildi. 


Hendek fidanlık şefliği hafta boyunca Hendek ve Adapazarı merkezinden günü birlik fidanlık ziyaretleri yapan ilk ve ortaokul öğrencilerine fidanlar hakkında kapsamlı bilgiler ve hediyeler verilerek verimli bir orman haftası geçirildiği bildirildi. 
 

Yorumlar (0)
25
açık