banner194

Hendek’te Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri toplandı

Hendek ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde faaliyet gösteren İmam Hatip Lisesi Din kültürü ve Ahlak Bilgisi hocaları periyodik şekilde yapmış oldukları Aylık toplantılarını gerçekleştirdi.

Hendek’te Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri toplandı

Hendek Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda  her ay toplanılan toplantının, Aralık ayı DÖGEP  toplantımız gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri" çerçevesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DÖGEP) hazırlanmıştı.

Gerçekleştirilen DÖGEP toplantısının bu aykı okulu Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde Pansiyon misafir salonunda gerçekleştirildi.

Hendek İmam Hatip Lisesi meslek dersi öğretmenlerinden Kurra Hafız Fatih Ateş hoca nın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize, okullarda Kur'an öğretim yöntem ve teknikleri konusunda bilgi vererek tecrübeleri paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER