Hendek'te Dini Bilgi Yarışması düzenlendi.

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu işbirliği "Peygamber Efendimizin Hayatını Anlama ve Uygulama Projesi" kapsamında düzenlenen bilgi yarışması Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

EĞİTİM 30.12.2019, 09:57 30.12.2019, 10:06
Hendek'te Dini Bilgi Yarışması düzenlendi.

TÜGVA Hendek Temsilciliği ve Şehit Mahmutbey Ortaokulu işbirliği "Peygamber Efendimizin Hayatını Anlama ve Uygulama Projesi"  kapsamında düzenlenen bilgi yarışması Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

FİNAL PROGRAMINA YOĞUN KATILIM

Bilgi Yarışması final programına Hendek Kaymakamı Halil İbrahim ACIR, Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU, Hendek Müftüsü Murtaza GÜR, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Gülşen Fatma DURSUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, TÜGVA Sakarya Ortaokullar Koordinatörü Sedat TÜRKMEN, Bayraktepe Derneği Genel Sekreteri Osman AYDIN, Hendek Eğitim Bir Sen Hendek İlçe Başkanı İsmail HÖBEK, TÜGVA Hendek İlçe Temsilcisi Bulut MENTEŞ, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

İKİ AŞAMALI YARIŞMA

Yarışmaya Hendek genelinde 6. ve 7. Sınıf öğrencilerinden 238 kişi başvurdu. Prof. Dr. Casim Avcı ve Mevlana İdris tarafından kaleme alınan Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları “Hz. Muhammedin Hayatı” adlı kitabı okuyan öğrenciler, 15 Aralık Pazar günü belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilen sınavda, bilgi yarışması finalinde yarışabilmek için ter döktüler.

İLK YEDİYE GİRENLER FİNALE YÜKSELDİ

Yarışma sınavında ilk 7 dereceye giren Çamlıca İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Sevde BAYLAN ve Şakir Emin KAYA, Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Ayşe Aylin KELEŞ ve Sümeyye TOSUN, Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencisi Muharrem YILMAZ, Şehit Mahmutbey Ortaokulu öğrencisi Arda TOYGUR ile Fatih Ortaokulu öğrencisi Ecrin Feyza İPEKÇİ bilgi yarışmasında mücadele etmeye hak kazandı.

GÖRKEMLİ ÖDÜL TÖRENİ

Hazırlanan 20 adet açık uçlu soruya cevap vermek için yarışan öğrenciler birbirinden zorlu sorular karşısında bir hayli zorlandılar. Yarışmanın sonunda birinci olan Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencisi Muharrem YILMAZ’a Kaymakam Halil İbrahim ACIR tarafından ödül olarak tablet hediye edildi. İkinci olan Çamlıca İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sevde BAYLAN’a Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU tarafından bisiklet hediye edildi. Yarışmanın üçüncüsü Şehit Mahmutbey Ortaokulu öğrencisi Arda TOYGUR’a Hendek Müftüsü Murtaza GÜR tarafından gram altın hediye edildi. Yarışmada ter döken diğer yarışmacılara ise 100 TL’lik hediye çeki protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

MUHARREM’E BÜYÜK ALKIŞ

Ödül töreninden sonra ailesi ve öğretmenleri ile büyük sevinç yaşayan Muharrem YILMAZ katılımcılara hitap etme fırsatı buldu. Aynı zamanda görme engelli olan YILMAZ konuşmasında, “Yarışmaya öncelikle Peygamber Efendimize olan sevgimi göstermek için katıldım. Eğer ikinci olup bisiklet kazansaydım kendimi fiziki olarak geliştirecektim. Şimdi ise briinci olarak kazandığım tablet ile hem dini hem de bilimsel olarak kendimi yetiştirmek istiyorum. Şükürler olsun ki birinci oldum. Yarışmayı düzenleyen öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmanın ardından ayakta alkışlanan Muharrem’i  protokol üyeleri de tebrik etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
8
hafif yağmur