Hendek okullarında incelemelerde bulundular...

Hendek İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Acır Okullarımızda İncelemelerde buldun.

EĞİTİM 10.10.2020, 18:18 10.10.2020, 18:27
Hendek okullarında incelemelerde bulundular...
© HENDEK HABER

2020 - 2021 eğitim - öğretim yılı telafi eğitimleri 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü uzaktan eğitim yöntemi ile başlamıştı. 21 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren de haftada iki gün anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri okullarına kavuşmuş, günde 5 ders olmak üzere haftada 10 ders yüz yüze eğitim görüyor geri kalan derslerini de uzaktan eğitim yöntemi ile tamamlıyorlardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın hafta başında yaptığı açıklamalarda 12 Ekim 2020 Pazartesi günü tüm köy ilkokul ve ortaokulların tüm sınıfları ile merkez okulların (öğrencisi kalabalık okulların) ilkokulların tamamının, ortaokulların 8. Sınıfları, liselerin hazırlık ve 12. sınıfları iki grup halinde haftada iki gün yüz yüze eğitime başlayacaklar.

12 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacak eğitim sürecinde de herhangi aksaklığa mahal vermemek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen talimatlar doğrultusunda tüm düzenlemeler tekrar yapıldı. Yapılan yeni hazırlıkları Hendek Kaymakamı Sayın Halil İbrahim ACIR, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN ile birlikte yerinde incelemelerde bulundular. İlk olarak Noksel İlkokulu Nda incelemelerde bulunan Kaymakam ACIR EBA Destek Noktasında eğitimlerine devam eden öğrencilerle sohbet etti. EBA Portalı üzerinden derse devam eden öğrencilerin derslerine misafir oldu.

Hendek okullarında incelemelerde bulundular...

Daha sonra Şehit Mahmutbey Ortaokulu Nda hazırlıkları incelemelerde bulundular. Okul Müdürü Recep YAZICI süreç içinde yapılan hazırlıkları anlattı. Yapılan hazırlıkları dinleyen  Kaymakam ACIR, EBA Destek Noktası Ndaki öğrencilerin çalışmalarını inceledi. Tüm çalışan ve öğrencilere yönelik hazırlanmış olan uyarı ve hatırlatma levhalarının yeterince olması, dezenfekte sistemlerinin yerleştirilmiş ve faal olmasından dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Kazımiye Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulunu denetleyen Kaymakam ACIR tüm sınıfları ve bölümleri inceledi. Yapılan çalışmaları Okul Müdürü Sezer ÇALIŞKANOĞLU'ndan dinledi. Yapılan hazırlık ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Hendek okulları olarak, 12 Ekimde başlayacak yüz yüze eğitime hazır olduklarını, bir sefer daha alanı gezerek teyit ettiklerini belirtti. Pazartesi günü okullarına kavuşacak öğrencilere başarılar diledi. COVİD-19 ile mücadelede maske, mesafe ve el temizliğinin en önemli savunma olduğunu, bu konuda tüm idarecilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin ellerinden geleni yapacaklarına inandıklarını ifade etti. Yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledikten sonra Kazımiye Cumhuriyet İlkokulu - Ortaokulu Ndan ayrıldı.

Yorumlar (0)
14
kapalı
Namaz Vakti 18 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı