Hendek !5 Temmuz Banner
Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek Letonya köprüsü

Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakületesi ile Letonya'ın Liepaja Üniversiteleri arasında öğrenci değişimi ve ortak projeler gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya hazırlanıyor. Letonya'dan gelen Akademisyenler Hendek'i gezerken, ilçenin doğal ve kültürel mozaiğine hayran kaldıklarını ifade ettiler..

Hendek Letonya köprüsü
Hendek ile Letonya arasında öğrenci değişimi programı için Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültei ile Letonya'nın Liepaja Üniversiteleri arasında görüşmeler başladı. Letonya'dan gelen iki iki kişilik akademisyen heyeti, Eğitim Fakültesi Dekanı ile birlikte bu programın son detaylarını değerlendirmek üzere biraraya geldi.

Letonya'lı akademisyenler Pr.Dr.İlze Mikelson ile Pr.Dr.Linda Pavitala Sakarya Üniversitesi ile  Uluslararası işbirliği ve öğrenci değişimi programı konusunda görüş alışverişinde bulunurlarken,Sakarya Üniversitesi rektörüylede bir araye geldiler. Öte yandan 2016 yılında gerçekleştirilecek Sakarya Üniversitesinin koordine ettiği ,Uluslararası Herşey için Hayatboyu Eğitim ve Liderlik Konferansı - ICLEL 'in de Letonya'da gerçekleştirilmesine karar verildi.

Bu kongrenin temel amacı, bilim adamları, araştırmacılar, eğitimciler, öğrenciler, profesyoneller ve eğitimle ilişkili diğer insanları bir araya getirerek, eğitim bilimleri ve eğitim kurumlarındaki liderlikle ilgili araştırma ve çalışmalarını paylaşmaları.  Konferans  öğrenme, öğretim ve insan kaynakları & kurumsal kültür gibi eğitim sektörünün diğer alanlarındaki gelişme ve yenileşmeleri de sunma olanağı sağlıyor..
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER