Hendek genelinde Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması düzenlendi

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hendek genelinde düzenlenen Kuran-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

EĞİTİM 12.05.2018, 23:02
Hendek genelinde Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen imam hatip okulları harici ortaokul ve liseler arası Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması, 9 Mayıs Çarşamba günü Şehit Mahmutbey Ortaokulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. Yarışmaya Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇUHADAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ARSLAN, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.  

Yarışmanın jüri üyeliklerini Hendek İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman YILKIN, Hendek İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Fatih ATEŞ, Hendek İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa DEMİRTAŞ, Yenimahalle Nevzat Ercan Camii İmamı Arif TÜRK, Hendek İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Büşra BAŞ, Hendek Müfütlüğünden ise Emine BAYRAM ile Emine PEKİN yaptı.

Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasına ortaokullarda 10, liselerde ise 6 okul katıldı.  Program yarışmacıların Kuran-ı Kerim tilavetlerinin ardından Yenimahalle Nevzat Ercan İmam Hatibi Arif TÜRK´ün enfes Kuran-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

Yapılan yarışmalar sonunda Şehit Mahmut Bey Ortaokulu öğrencisi Bilal ÇAKAN birinci olurken, Beylice Ortaokulu öğrencisi Yiğit ÇAKIR  ikinci, Kazımiye Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Hüseyin OLGUN ise üçüncü oldu.

Programda tüm katılımcılara katılım belgesi ile beraber Kur´an-ı Kerim hediye edilirken, dereceye girenler ise altın ile ödüllendirildi. Yarışmanın birincisi Bilal ÇAKAN´a ödülünü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ARSLAN, ikinci olan Yiğit ÇAKIR´a Atikehanım Ortaokulu Müdürü Kadir GÖRME, üçüncü olan Hüseyin OLGUN´a ise Aşağı Çalıca Ortaokulu Müdürü Kadir İLMAZ takdim etti.

Yorumlar (0)