"Günlük Hayatımızda Matematiğin Yeri" konulu seminer verildi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ercan MASAL tarafından Sakarya Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu öğrencilerine "Günlük Hayatımızda Matematiğin Yeri" konulu seminer verildi.

EĞİTİM 21.11.2017, 12:23
"Günlük Hayatımızda Matematiğin Yeri" konulu seminer verildi.

Şehit Mahmutbey Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen seminere, seçmeli matematik uygulamaları dersine giren öğrencilerimiz ile 8. sınıf öğrencilerimiz katıldı. Yrd. Doç. Dr Ercan Masal, matematiğin günlük hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu dile getirdikten sonra bu durumu hazırladığı sunumda yer alan çarpıcı örnekler ile öğrencilere açıkladı. 

Matematiğin hayatın her alanında gerekli olduğunu ve hayatımızı kolaylaştırdığını vurgulayan Masal; özellikle günümüz elektrik-elektronik teknolojisi, bilişim ve iletişim teknolojisi, tıp, meteoroloji, savunam sanayi, astronomi ve uzay çalışmaları ile mühendislik hizmetlerinde matematiğin farkında olmadan hayatımızı kolaylaştırdığını dile getirdi.

Seminerin ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Yrd. Doç. Dr. Masal´a Okul Müdürü Recep Yazıcı tarafından plaket takdim edildi.
Yorumlar (0)
25
açık