banner194
banner194

Eğitim Şehri Hendek’e yeni lise

Hendek’e 24 derslikli lise yapılıyor.

Eğitim Şehri Hendek’e yeni lise
8.5 milyon TL’ye


Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılında Hendek İlçesi’ne 24 derslikli lise yapılması için düğmeye bastı. 2015 yılı yatırım planına alınan ve 8.5 milyon TL’ye mal olması planlanan 24 derslikli okul Hendek Okullar Kampüsü içerisine yapılacak. Hendek eski Belediye Başkanı Ali İnci’nin söz beyannamesinde söz verdiği projelerden birisi daha yerine geliyor. Hendek Belediyesi tarafından oluşturulan “Okullar Kampüsü” içerisine geçtiğimiz yıl yapılan 16 derslikli Anadolu Teknik Meslek Lisesi’nde sonra aynı kampüs içerisine 24 derslikli yeni bir lise daha yapılıyor.
Eğitim şehri “Hendek”


Hendek eski Belediye Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili A. Adayı Ali İnci, Hendek Belediyesi logosunda 5 tane yıldızın olduğunu ve bunlardan birinin “Eğitim”i temsil ettiğini ifade ederek, “Eğitim bizim olmazsa olmazımız. Hendek “Eğitim Şehri” olacak.  Belediye başkanlığımız süresinde verdiğimiz sözlerin bizi bağladığını daha da önce söylemiştik. Bunlardan biri de ilçemize yeni bir lise kazandırılmasıydı.  Hendek Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü ile birlikte bu çalışmaları yapacağız.

Halkımızın bize olan güvenini dün boşa çıkarmadığımız gibi bugünde boşa çıkarmayacağız. Yeni lise Hendek’e hayırlı olsun“dediGüncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra Dobra
Dobra Dobra - 5 yıl Önce

hendek, bünyesinde bir eğitim fakültesi, bir myo bulundurmasının dışında bir eğitim şehri olduğu söylenemez. hendek eğitim başarısında da asla en önde değildir. milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya bir bakın. bina yapmak elbette ki önemli bir şey, ancak bu da asla eğitim şehri olunduğu anlamına gelmez. 2015 yılında yapılan teog sınavında, illere göre sıralama ise şöyle oldu:
* tüm derslere göre ilk üç il: tunceli, kırşehir, karabük.
* türkçe: tunceli, kırşehir, eskişehir.
* fen ve teknoloji: kırşehir, tunceli, karabük.
* atatürkçülük ve i̇nkılap tarihi: tunceli, kırşehir, muğla.
* i̇ngilizce: bartın, tunceli, muğla.
* din kültürü ve ahlak bilgisi: kırşehir, tunceli, uşak.
* matematik: kırşehir, tunceli, karabük.
gerçekleri halktan saklamayın. kabul edin, eğitimde başarısızsınız. üstelik bir eğitimci olarak...(!)

SIRADAKİ HABER