Düzenlenen Tübitak Bilim Fuarı ve Yıl sonu sergisi ilgi uyandırdı

Hendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim fuarı ve yıl sonu sergisi nefes kesti.

EĞİTİM 03.06.2017, 20:12 05.06.2017, 13:00
Düzenlenen Tübitak Bilim Fuarı ve Yıl sonu sergisi ilgi uyandırdı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak okul öğrencilerinin hazırladığı fuarı ve yılsonu sergisinin açılışı görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Okul Müdürü Yavuz KILIÇ’ ın açılış konuşması yapmasıyla açılan sergiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, 2.OSB yönetim kurulu başkanı Hıdır ERKOÇAK, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Bilim fuarı ve sergiyi gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, şube müdürleri, daire amirleri, konuklar ve vatandaşlar hepsinin ortak ifadesi bugüne kadar Sakarya’da görmüş olduğumuz en etkili ve en görkemli fuar olduğunu söylediler.

Adeta bütün konuklar yapılan eserlerle ilgili şaşkınlıklarını gizleyemediler. Sergide öğrencilerin bütün hünerlerini gösterdiği bilim fuarı ve yılsonu sergisinde birbirinden güzel ve şaşırtıcı eserler sergiye çıktı.

Bilim adına örnek çalışmaların yer aldığı sergi ilgiyle gezildi. Fuar hazırlığına 20 öğretmen, 80 öğrenci hazırlık yaptı ayrıca yılsonu sergisinde atölye uygulaması olan bütün öğrencilerimizin emekleri sergilenmiş oldu.
Yorumlar (1)
Sevgi 4 yıl önce
Selman Dede şenlikleri, etkinlikleri veya güreşleri; her ne derseniz deyin iptal edilsin.
Bu basireti gösterin.
Şehitlerimizin hatırasına....
23
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı