banner194

İsrail askerleri postallarıyla Mescid-i Aksa’ya girdi

İsarilli radikal bir grubun çağrısı üzerine Mescid-i Aksa’ya girmeye çalışan bir grup Yahudi ile Filistinliler arasında yaşanan gerginliğe İsrail ordusuna mensup askerler müdahale edince Filistinli vatandaşlar ve İsrail askerleri arasında arbede yaşandı. İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girdiği bilgisi gerginliğin tırmanmasına yol açtı.

İsrail askerleri postallarıyla Mescid-i Aksa’ya girdi
Gerginlik sabah saatlerinde bir grup Yahudi’nin İsrail askerlerinin koruması altında Mescid-i Aksa’ya girmeye çalışmasıyla başladı. Mescid-i Aksa’ya girmeye çalışan Yahudileri engellemek isteyen Filistinliler ve İsrail askerleri arasında yaşanan gerginlik İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya postallarla girmesi üzerine tırmanmaya başladı.  Filistin vatandaşları ve İsrail askerleri arasında yaşanan çatışmada İsrail askerlerinin plastik mermi ve ses bombası kullandığı bilgisi edinildi.

 

20’ye yakın kişinin yaralandığı olaylarda İsrail askerleri 1967’den beri ilk kez Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girdi. 1967’deki olaylar da İslam dünyasının oldukça tepkisini çekti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER