Büyükşehir Bünyesine Kırk Kişilik Memur alımı yapacak…

Sakarya büyükşehir belediyesi çeşitli KPSS puanlarına sahip ve mesleki yeterliliklerine uygun 40 memur alımı yapacağını açıkladı. Açıklamasında Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri olmak üzere iki ana dalda ve 3 kategoride değerlendirerek tamamlayacak.

Büyükşehir Belediyesi 24.08.2020, 11:32 24.08.2020, 12:07
Büyükşehir Bünyesine Kırk Kişilik Memur alımı yapacak…
© HENDEK HABER

Sakarya büyükşehir belediyesi çeşitli KPSS puanlarına sahip ve mesleki yeterliliklerine uygun 40 memur alımı yapacağını açıkladı. Açıklamasında Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri olmak üzere iki ana dalda ve 3 kategoride değerlendirerek tamamlayacak. Memur alımlarında na kıstası KPSS Puan Türü olarak  KPSSP93 den KPSS Taban Puanı olarak  70 puan almaları isteniyor.

Zabıta Memurları için aranan nitelikler ise

“Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak” , ayrıca Zabıta Memuru olarak bay ve bayanlarında başvura bilecekleri memur alımında ikinci bir Zabıta Memurları için ikinci bir nitelik olarak  “Herhangi bir önlisans programının birinden mezun olmak, A sınıfı sürücü belgesine sahip olmak” değerlendirileceği öğrenilirken İtfaiye Eri “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak” şartları aranmakta.
Büyükşehir Bünyesine Kırk Kişilik Memur alımı yapacak…

Yorumlar (1)
Gamze Gürbüz 2 yıl önce
akraba dayı yeğen dicektiniz herhalde
24
parçalı az bulutlu