‘AKP’li belediyede saltanat kayığı’ haberine açıklama geldi…

Birkaç gündür Ak Partili Belediyelerin yapmış olduğu faaliyetleri mercek alan haberlerin yapılmasında Sakarya da nasibini aldı.

Büyükşehir Belediyesi 13.06.2020, 13:14
‘AKP’li belediyede saltanat kayığı’ haberine açıklama geldi…

Yerel ve Ulusal basın organlarında konu olarak işlenen saltanat kayığı siparişi ile ilgili olarak, kayık üreticisi de Sakarya Büyükşehir Belediyesi de bir açıklama yapmak durumunda kaldı. 

Bazı ulusal ve yerel medya organlarında yer alan ‘AKP’li belediyede saltanat kayığı’ başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bazı ulusal ve yerel medya organlarında yer alan ‘AKP’li belediyede saltanat kayığı’ başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Sakarya Nehri ile şehri bütünleştirici yeni bir proje için hazırlıkların devam ettiğine yer verilen açıklamada, Sakaryalı vatandaşların nehir üzerinde seyir tekneleri vasıtasıyla gezintiye çıkabileceği, projenin tamamen şehrin sosyal yaşantısına katkı sunmak adına hayata geçirileceği ifade edildi.

Mesnetsiz haberler çalışma azmimizi arttırıyor

Yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak Sakarya Nehri üzerinde kurulan Hidroelektrik Santrali (HES) önünde kalan bölümde hem Sakarya Park’ın cazibesini artıracak hem de Sakarya Nehri’nin güzelliğinden faydalanılmasını sağlayacak yeni bir proje hazırlığı içerisindeyiz. Hemşehrilerimizin nehir üzerinde gezintiye çıkabilmeleri adına bünyemize dahil ettiğimiz seyir tekneleri üzerinden yapılan mesnetsiz haberler çalışma azmimizi daha da arttırmaktadır. Vatandaşlarımızın bu haberlere itibar etmeyeceğine inanıyor, tek dertleri algı oluşturmak olan bazı medya kuruluşlarını kınıyoruz” denildi.
 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu