Virüsün yayılımında yaşanan büyük artış sonrasında ekipler sahaya indi, denetimler iki katına çıkarıldı. Sakarya genelinde , ilçe ve beldelerde sürdürülen çalışmalara Hendek İlçe Kaymakamı Halil İbrahim Açır’da bizzat katılarak otobüsleri denetledi,  vatandaşlara ve şöförlere uyarılarda bulundu. Denetimlerde Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN da eşlik ederek, sürdürülen çalışmalar hakkında toplumu duyarlı olmaya davet ettiler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında ülkemizde olduğu gibi İlimizde de birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçilirken, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ın talimatıyla sürdürülen denetimler de iki katına çıkarıldı.

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin en etkili yolu olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı ve ilimiz genelinde alınan sıkı tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda şehrimizin her köşesinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetimler sıklaştırıldı.

COVİD-19 salgını çerçevesinde vaka sayısının düşürülmesi ve alınan tedbir kararlarının uygulanmasına yönelik Vali Çetin Oktay Kaldırım In koordinesinde, ilçelerde Kaymakamların bizzat vaziyet etmesi ve katılımı ile ilgili yetkililer ve kolluk kuvvetleri vasıtasıyla cadde ve sokaklarda, pazar yerlerinde, toplu ulaşım araçlarında ve tüm işyerlerinde denetimler sürdürülüyor.

Büyük Risk Nedeniyle, Denetimler İki Katına Çıkarıldı

En önemli gündemimizin salgınla mücadele olduğunu ve bu konuda denetimleri iki katına çıkardıklarını söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Salgınla mücadelede seferberlik başlattık. Yaza nispetle oldukça riskli olan kış aylarına girmiş olduk. Kapalı alanlarda virüsün yayılma alanı daha genişleyecek. Kış mevsimi coronavirus için en çok dikkat edilmesi gereken aylar olacak. COVID-19'a dönük koruyucu aşı henüz bulunamadı. Salgınla mücadelenin şu anda tek ilacı tedbirlere uyma, kişisel önlemeleri alıp hastalığa yakalanmama. Salgınla mücadelede tüm kurumlarımız fedakarca 7/24 görev yapıyor. Bizim de bireysel olarak tedbirlere sıkı sıkıya riayet ederek onlara bu durumda yardımcı olmamız gerekiyor. Gelin Sakarya olarak, bütün vatandaşlarımız el ele vererek bir seferberlik ruhuyla hareket edelim, bu salgını yenelim. Bu ciddi bir sorumluluk olduğu gibi aynı zamanda kul hakkıdır” dedi.

Büyük Risk Nedeniyle, Denetimler İki Katına Çıkarıldı

Salgının yayılımının önlenmesi için ülke genelinde alınan kararların yanı sıra şehrimizin özeline göre ek kararlar almak durumunda olduklarını belirten Vali Kaldırım, bu konuda tüm Sakaryalıların alınan kararlara riayet etmelerinin salgının önlenmesinde büyük rol oynadığına, her bir vatandaşımızın desteğine hiç olmadığı kadar ihtiyacımız olduğuna da değinerek, maske, temizlik ve mesafe kurallarına önemle uyulmasını, kalabalıktan uzak durulmasını, misafirliklere ara verilmesini, taziye, hasta ziyaretlerinin yapılmayıp telefonla yerine getirilmesini, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını ve tedbirlere hassasiyetle uyulmasını istedi.