Bin Çeşit Yapı Market

Tır dolusu 'kaçak ürün' piyasaya çıkamadı

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Uyuşturucu ile mücaedelede büyük baskına imza attı.

Tır dolusu 'kaçak ürün' piyasaya çıkamadı
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İlimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların tespit edilmesi ve yakalanmasına yönelik yaklaşık 3 aydır yürütülen projeli çalışmalar kapsamında; İlimiz Merkezinde 13 şüpheli şahıs uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan yakalanmış, bu şahıslara uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen torbacı diye tabir edilen İ.Y. (40), O.Y. (36), R.G.(26), U.K. (29)  ve Y.B. (23) isimli sokak satıcısı şüpheliler yakalanmış, çalışmalar neticesinde şahıslardan satışa hazır vaziyette toplam 48 gram sentetik cannabinoid, 36 gram uyuşturucu esrar maddesi, 98 adet ve 7 gram gelen uyuşturucu uyarıcı hap ele geçirilmiş, her 5 şahıs da sevk edildikleri adli makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.


İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince sınır illerinden temin edilen yüklü miktarda kaçak sigaraların ilimize ve batı İllerine sevk edilerek kaçak sigara ticareti yapan şahıslara satılmak suretiyle rant elde edildiği, ayrıca devletin bu yolla zarara uğratıldığı bilgilerinin değerlendirilmesinin operasyona dönüştürülmesi sonucu, 14/02/2016 günü ekiplerimizin otobanda yapmış olduğu operasyon neticesinde 31… Plaka sayılı çekiciye bağlı 31…. Plaka sayılı dorsede adli mercilerden alınan arama kararına istinaden yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 600.000 TL. olan 145.000 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilerek el konulmuş, suç organizasyonunun sevkiyatta çalıntı gümrük mührü kullandığı ve kaçak sigaraları cam bloklar arasında kasalara zulalayarak sakladığı görülmüş,  araç sürücüsü V.O. (44) isimli şahsa 5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan işlem yapılmış, şahıs 15/02/2016 günü mevcutlu olarak adli mercilere intikal ettirilmiştir


İl Emniyet Müdürlüğü tüm unsurları ile birlikte her türlü suç ve suçluya karşı mücadeleye aralıksız devam edecektir.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER