Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

İlçe Jandarma Komutanlığı Düzce Gölyaka ve Hendek Kalayık Mahallelerinde yaşanan 6 farklı olayın aydınlatılması için çalışmalar sürdürek, yaşanan kablo hırsızlığı olayına karışan kişi ve şahısları yakaladı. Olayla ilgili 3 şahıs tutuklandığı bildirildi…

Asayiş 24.05.2022, 11:46 27.05.2022, 00:02
Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…
© HENDEK HABER

İlçe Jandarma Komutanlığı Düzce Gölyaka ve Hendek Kalayık Mahallelerinde yaşanan 6 farklı  olayın aydınlatılması için çalışmalar sürdürek, yaşanan kablo hırsızlığı olayına karışan kişi ve şahısları yakaladı. Olayla ilgili 3 şahıs tutuklandığı bildirildi…

Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 6 hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen 3 kişi nin yakalandığı ve tutuklandığı Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığında 6 farklı bölgede yaşanan  Hendek Kalayık / Kırktepe / Dikmen / Sümbüllü / Karatoprak bölgelerinden kablo çalındığı belirlenmişti.

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında meydana gelen 6 farklı Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlık olayları ile ilgili olarak Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT ekiplerince yapılan araştırma sonuc verdi.

Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

20.05.2022 günü Kayalık Mahallesinde Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlık olayının gerçekleştiği, şüpheli şahısların hırsızlığı tekrarlama ihtimali olduğundan dolayı bölgeye Fotokapan cihazı yerleştirildiği, 22.05.2022 günü saat 01.34’te şüpheli araç olarak değerlendirilen ve plakası tespit edilemeyen siyah renkli Brodway marka araç olay yerine tekrardan hırsızlık yapmaya geldiği fotokapandan tespit edilmesi üzerine, olay yerine şüpheli araç ve şahısları yakalamak maksadıyla ivedi intikal edilerek şüpheli T.A. ve 41 AG 1.. plakalı araç yakalanmıştı. Araç içerisinde ve çevresinde yapılan aramada 3 adet kablo kesici makas bulunmuştur.

Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

Şüpheli T.A. isimli şahsın alınan beyanında Haberleşme ve Enerji Nakil Kablolarını kendisinin ve arkadaşları olan V.D.,  D.L. ve Ş.A. isimli şahıslarla çaldıklarını söylemesi üzerine olayla ilgili Hendek Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar doğrultusunda;

Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

T.A.  isimli şahsın ifadesi alınmasına müteakip gözaltına alınarak  23.05.2022 günü saat 10.00’da Hendek Cumhuriyet Savcılığında hazır edilecektir.

Şüpheli T.A. isimli şahsın alınan beyanında; V.D. ve Ş.A. isimli şahıslar ile birlikte 09.05.2022 ve 18.05.2022 günlerinde Düzce Gölyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü bölgesinde 06.05.2022, 12.05.2022 ve 18.05.2022 günlerinde ise Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiklerinin tespit edilmesi üzerine ilgili kurumlar ile koordine kurulmuştur.

Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

V.D. ve D.L isimli şüpheli şahıslar yapılan koordine sonucunda Düzce Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yakalanarak Gölyaka Nöbetçi Savcısından alınan talimat doğrultusunda gözaltına alınmış olup, 23.05.2022 günü mevcutlu olarak hazır edilecektir.

Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

Ş.A. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada şüpheli şahsa rastlanmamış olup, ikametinin arka kısmında kablo yanıkları, kablodan geriye kalan alüminyum folyolar ve Türk Telekom’a ait çelik halatlar ele geçirilmiştir. 

Hendek’te 6 hırsızlık olayında, 3 Tutuklama…

Meydana gelen olayla ilgili olarak Düzce İli Gölyaka İlçesinde 2 şahıs , Hendek İlçesinde 1 şahıs olmak üzere 3 şahıs tutuklandığı bildirildi.
 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu