Hendek'te iş kazalarında artış sürmekte

Hendek ilçesi sanayisi ile kendinden oldukça söz ettiriyor. İstihdam ve kalkınmanın yoğun yaşandığı Hendek OSB bölgesinde yaşanan iş kazaları ihmallerin çokluğu ile iş kazası olarak bir çok çalışanın yaralanması ile son buluyor.

Asayiş 15.11.2019, 17:20
Hendek'te iş kazalarında artış sürmekte

İŞ KAZASI

08.11.2019 günü meydana gelen İş Kazası ile ilgili Müşteki S.B. ifadesinde,  14 Nolu Kooperatifte şoför olarak görev yaptığını. 08.11.2019 günü Saka Su isimli iş yerine malzeme getirdiğini, tırın brandasını söktüğü esnada direğin kafasına düştüğünü,  beyan etmiş. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

TAKSİRLE YARALAMA

11.11.2019 günü M.Ç.'in sevk ve idaresindeki 54 DN ** plaka sayılı araç ile Ö.A.un sevk ve idaresindeki 81 KH ** plaka sayılı araç çarpışmış. Kaza neticesinde 54 DN ** plaka sayılı araç içerisinde yolcu olarak bulunan M.M. hafif şekilde yaralanmış. Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

İŞ KAZASI

Hendek - Kargalıhanbaba Mahallesinde, 13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat:15.00 sıralarında, A. isimli işyerinde çalışan M.K.(1979’d.lu/E) dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle elinin profil sepetinin arasında sıkışması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanmıştır. 

İŞ KAZASI (3 OLAY)

Hendek - Kargalıhanbaba, 14 Kasım 2019 Perşembe günü, çeşitli işyerlerinde çalışan (3) kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle farklı yerlerinden hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Jandarma tarafından tahkikata başlanmıştır.

Yorumlar (1)
Güvenç cengiz 3 yıl önce
Ben “B” sınıfı iş güvenliği uzmanıyım, bu tür kazaların kök nedenine indiğimizde hep ihmaller olduğunu görürüz. İş güvenliği kültürünün oluşturulması bu ve buna benzer iş kazalarının bir çoğunun önüne geçer. Bu kültürü oluşturmanın Japon iş güvenliği kültüründe bir çok yolu var bunları anlatmak çok uzun sürer bu bir süreç sonuçta. İş verenlerin araştırıp bunları bulup uygulatması gerekiyor. Kazasız çalışmalar dilerim.
19
kapalı