banner194

Dağ kadrosuna katılacaklardı, yakalandılar

Dağ kadrosuna katılmaklardı yakalandılar

Dağ kadrosuna katılacaklardı, yakalandılar
01.09.2015 tarihinde İlimizden kayıp oldukları öğrenilen ve bölücü terör örgütüne katılmak üzere götürülen (3) erkek şahsın bulunmasına yönelik olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce başlatılan çalışmalarda; 

Kayıp şahıslardan Ö.C. (18) F.M. (19) iki şahsın, PKK/KCK terör örgütü dağ kadrosuna katılmak amacıyla ve 18 yaşından küçük M.E.’yi de iş bulma bahanesiyle kandırarak yanlarına alıp otobüsle yola çıktıkları tespit edilmiştir.


Şahısların bulunduğu otobüsün Kırıkkale ili sınırları içerisinde bulunduğu tespit edilmesi üzerine kurulan koordine neticesinde, 01.09.2015 tarihinde otobüsün Kırıkkale’de durdurularak şahısların yakalanmaları sağlanmıştır.


03.09.2015 tarihinde mevcutlu olarak Sakarya Cumhuriyet Savcılığına sevk edilen şüphelilerden, Ö. C. ve F.M., Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmış, terör örgütüne götürülen M.E. ise ev hapsi cezası almıştır.


Güvenlik kuvvetlerimizin etkili operasyonları sonucunda büyük zayiat veren bölücü terör örgütünün militan kazanmak için 18 yaşından küçük çocukları bile eline silah verip terör eylemlerine sürükleme çabası içine girdiği müşahede edilmektedir. Bu nedenle; gençlerimiz terör örgütlerinin oluşturduğu tuzaklara karşı son derece uyanık olmalı, masum insanlara, çoluk çocuğa bile zarar veren, vatandaşlarımıza hizmet veren kamu görevlilerini alçakça tuzaklama eylemleri ile şehit eden, insanımıza aş ve iş kapısı olacak yatırımları engelleyen, kamu düzenini bozmaya çalışan bölücü terör örgütünün kan ve gözyaşından başka insanımıza bir şey veremeyeceğini unutmamalı, geleceklerini yok edecek aldatıcı ve yanıltıcı propagandalara kanmamalıdır. 


Milli birlik ve beraberliğimize içeriden ve dışarıdan haince saldıran başta PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerine ve çocuk ve gençleri kandırarak bu örgütlere militan temin edenlere karşı İlimizde çalışmalarımız hassasiyetle devam edecektir.
Kamuoyuna duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 01:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER