17 Ağustos Depreminde Hayatını Kaybedenleri Rahmetle Anıyoruz

Hayat Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çolak 17 Ağustos Depreminde Hayatını Kaybedenleri Rahmetle Andıklarını belirten bir mesaj yayınladı.

Anma Mesajları 17.08.2021, 15:21 17.08.2021, 15:26
17 Ağustos Depreminde Hayatını Kaybedenleri Rahmetle Anıyoruz
© HENDEK HABER

17 Ağustos 1999’da Kocaeli Gölcük’te gerçekleşen 7.5 büyüklüğündeki depremin aldığı binlerce canın acısı ve kederi hala yüreğimizde.

Ülkemiz topraklarının büyük kısmının deprem kuşağında olduğu, depreme hazırlıksız yakalanmanın yarattığı büyük trajedi gerçeğinin en büyük örneklerinden biri olan Marmara Depremi’nin bize hatırlattığı sorumlulukları yerine getirmek hepimizin vatandaşlık görevidir.

Hayatımızı bu bilinçli yaklaşım çerçevesinde yaşamak adına Hayat Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği olarak öncesinde sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri önce kendimiz, sonra yakın çevremiz ve son olarak da tüm bölge halkını bilinçlendirmek adına eğitim, faaliyet, toplantı ve konferans larımıza tüm toplumu bilinçlendirmek adına tüm enerjimizle devam etmekteyiz. 

Bir kez daha aynı acıyı ülkemizin yaşamamasını tüm kalbimizle temenni ederiz. Marmara depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Hayat Arama Kurtarma Yönetim Kurulu Başkanı
Cengiz Çolak

 

Yorumlar (0)
19
açık